Projekty Unijne

PROMOTECH z powodzeniem korzysta ze środków z Funduszy Europejskich. Najważniejsze projekty przeprowadzone w ostatnich latach to:

Opracowanie innowacyjnego urządzenia wynikiem prac B+R prowadzonych przez PROMOTECH Sp. z o.o.

Projekt „Opracowanie innowacyjnego urządzenia wynikiem prac B+R prowadzonych przez PROMOTECH Sp. z o.o.” realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027, Priorytet I. Badania i innowacje, Działanie 1.1 Rozwój regionalnego potencjału B+R.

  • Cel Projektu: Projekt zakłada przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych w dziale B+R firmy PROMOTECH Sp. z o.o. mające na celu utworzenie prototypu innowacyjnego urządzenia do automatycznego zaokrąglania naroży blach i elementów konstrukcji stalowych metodą obróbki obwiedniowej.
  • Zadania projektu: W ramach projektu zostaną przeprowadzone prace badawczo-rozwojowe: opracowanie dokumentacji zespołu frezującego i wózka jezdnego, a także opracowanie sterowania oraz elementów bezpieczeństwa maszyny. Ostatnim zadaniem planowanym do realizacji będzie wykonanie i testy prototypu.

Projekt jest skierowany do przedsiębiorców z sektora przemysłowego zajmujących się obróbką skrawaniem.

  • Okres realizacji projektu: 01.11.2024 r. – 31.01.2026 r.
  • Wartość projektu: 1 118 185,00 zł
  • Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 616 833,99 zł

Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego
w przedsiębiorstwie PROMOTECH Sp. z o.o.

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020 Działanie 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  • Okres realizacji Projektu: od 01-10-2016 r. do 31-12-2017 r.
  • Umowa o dofinansowanie nr: POIR.02.01.00-00-0026/16-00 z dnia 21.03.2017 r.
  • Całkowity koszt realizacji Projektu: 3.623.088,00 PLN
  • Kwota dofinansowania: 1.472.800,00 PLN

Celem projektu jest utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego w przedsiębiorstwie PROMOTECH sp. z o.o., które pozwoli na lepsze wykorzystanie potencjału innowacyjnego przedsiębiorstwa i szybszy rozwój oferty produktowej. W centrum prowadzone będą prace badawcze dotyczące rozwoju obecnie produkowanych wyrobów, jak również opracowania nowych, innowacyjnych maszyn i urządzeń pozwalających na poszerzenie oferty rynkowej. Będą to m. in. inteligentny system autonomicznej kontroli procesu spawania, system automatycznego oznaczania/trasowania belek i profili konstrukcyjnych, samobieżny system do frezowania/ukosowania blach, elektromagnetyczna podstawa mocująca nowej generacji oraz nowe konstrukcje narzędzi skrawających zoptymalizowane pod kątem wykorzystania w maszynach przenośnych i samobieżnych.

W ramach projektu zakupione zostaną maszyny i oprogramowanie niezbędne do realizacji prac badawczych, a także zostanie przebudowany budynek, w którym po modernizacji i adaptacji znajdzie się Centrum Badawczo-Rozwojowe.

„Inteligentny, przenośny system do wycinania otworów
i wspawywania elementów w konstrukcjach stalowych przestrzennych”

Projekt realizowany w ramach Programu „INNOTECH” w ścieżce programowej IN-TECH przez Konsorcjum zawarte pomiędzy PROMOTECH Sp. z o.o. a Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Okres realizacji Projektu: od 01-07-2014 r. do 30-06-2017 r.
Umowa o dofinansowanie nr: INNOTECH/K3/IN3/25/227427/NCBR/14 z dnia 16.12.2014 r.
Całkowity koszt realizacji Projektu: 2.695.000,00 PLN
Kwota dofinansowania: 999.500,00 PLN

Głównym celem projektu jest budowa inteligentnego systemu typu IMCM do wycinania otworów i wspawywania elementów konstrukcyjnych w konstrukcjach stalowych przestrzennych o unikalnych cechach i możliwościach technologicznych. W ramach projektu realizowane będą zaawansowane badania symulacyjne inteligentnych modułów sterujących układem IMCM (tj. skanowania wizyjnego, sterowania manualnego i śledzenia trajektorii), powiązane z procesem projektowym urządzenia. Wykonany zostanie prototyp systemu IMCM, który poddany będą badaniom eksperymentalnym. Wyniki badań umożliwią ocenę zaprojektowanej konstrukcji, wskazanie kierunków jej modyfikacji i weryfikację skuteczności innowacyjnych rozwiązań tj.: otwartość systemu CNC, inteligentne moduły sterujące, nowe funkcje korekcyjne.

Linki